POČETAK · CHAT NG · Articles · FORUM NG · WEB STRANICE · KATEGORIJE NOVOSTI April 19 2024 15:05:58
Meni
POČETAK
KUR'AN NA BOSANSKOM
CHAT NG
Articles
Downloads
FAQ
FORUM NG
WEB STRANICE
KATEGORIJE NOVOSTI
KONTAKTIRAJTE @
POŠALJI SVOJ FOTO
TRAŽI


UBIJENI 10.05.1992.
SPISAK UBIJENIH NA DAN 13.06.1992.
GRAPĆANI U LOGORIMA I
GRAPĆANI U LOGORIMA II
Posljednji video
U ZEMLJI KRVI I MEDA
[03-03-2012 18:20]
1001 NOĆ - EPIZODA 2
[30-11-2010 09:11]
1001 NOĆ - EPIZODA 1
[20-11-2010 12:22]
Pečat - epizoda 1
[23-05-2010 11:53]
LZN III - 12
[25-03-2010 12:17]
LUD ZBUNJEN NORMALA...
[13-02-2010 19:59]
Polaganje kamen tem...
[21-06-2009 12:36]
Da se ne zaboravi G...
[09-06-2009 17:04]
REZOLUCIJA 819
[08-01-2009 16:08]
IZBOR IZ NOVOGODIŠN...
[03-01-2009 17:45]
REGISTROVANI
U¿ytkowników: 2149

Danas: 0
Juce: 0
Ovaj mjesec: 0

Najnowszy: Olyrien
Linkovi
Hraniteljstvo
  Djeca bez roditelja ...

Art & Unique - Umjet...
  Prezentacija djela H...

Bosanska dubica
  Dubicko druzenje na ...

bosnjaci
  informactivan, nauca...

MDfolkexpress
  narodna i zabavna mu...

GéoCompteur
Posljednji video
Vidi niz
N O V A - G R A P S K A 15 godina | nema hacka | O SVEMU POMALO
Autor MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 17-01-2008 22:39
kAKO STA,, NE SIJECAM SE DETALJA SVIJU,, JER SAM SOK DOZIVJELA...

Al evo po prvi put da objavim moju tuznu pricu i moje muke...ovo samo ja i moj psiholog znamo...a sad cete i vi da saznate....


Doslo mi je jednostavno da se pozalim nekome a to ste mi vi ovde..i moja draga Beha-raja.....


Dan i datum neznam..ako mi vjerujete nikad ni saznat necu,,,jer mnogih stvari se ne sjecam...


Bio je lijep dan....suncan..Maj..moj rodjendan...(

Opkolili su nas,,al ko,, hm,, nista nisam znala...ma i jesam...al i nisam.. ma koce da zna...mlada sam ja bila...

Svatila sam ipak koliko je sati i sta se sve sprema..zureci u moj stan..koji je bio od grada Sanskog Mosta nedaleko 5 minuta.. htijedoh da pokupim samo moje dokumente briga me bilo za garderobu...idem tako gradom a sve neki vojnici,, pogledam dal ikog poznam ne nepoznam...ne stvarno nikog nisam poznala...
Ali..doziva mene neko,,, Jasminaaaaaa,,okrenem se kad moj skolski jaran,, Gojko Indjic......kaze prilazi mi i kaze,, sta radis ti??Ma reko hocu do mog stana al sve neke barikade,,,nemogu bojim se.. drhtim pred njime...al mi je bilo lakse kad sam srela nekog koga ja licno dobro poznam,, jer njegovi roditelji i moji su bili kucni prijatelji tada....joj jes mi bilo drago sto sam ga srela.. mislim se on ce mi pomoci oko stana i da dodjem do moje mame....
Kaze on meni hajde samnom i neboj se,, ja sam uz tebe i niko te nesmi dirnuti,,,,ti si moja ko sestra veli on meni,, po prvi put da to cujem...da...krenemo mi,, eh zaustavise nas vojnici i traze moje dokumente,, a taj Gojko sapnu im nesto sto ja nisam cula....i prodjosmo mi....
Ja odahnu..al strah opet neki.. neznam nema objasnjenja sta i kako.. ja samo idem s njime da uzmem moje dokumente.. i da odem mami mojoj i sestri...
Dosli mi do stana moga....ja otkljucavam al vrata otvorena vec.. ulazim i sokiram se....(
Gazdarica i muz joj leze u lokvi krvi....ja nesmim dalje....ne ni nmaketi,, nesmim placem....placem...al mi taj Gojko kaze,, da eto vidis sad si svjesna bulo jedna.. majku ti jebem....ajjjj...kad to rece sve mi je bilo jasno...sveeeeeeee.........izvadi on pistolj i prisloni mi na sljepocnicu....i kaze jesi li svijesna da si mrtva za koji sekund....tog se dobro sjecam....drhtim drhtim,.. i gledam smrt (
Skidaj se kaze...skidaj se dere se ko lut,, a pogleda mu oci vidim da nije vise to onaj Gojko...neke druge su to oci pune zla.. to nikad zaboraviti necu nikad dok zivim...skidaj se kazeeeeeee..drhtim.. uhvati me za lijevu ruku.. okrenu je...osjeti bol...udari me u glavu s kundakom..pala sam al svijesna...osijeti nesto toplo po licu.. obrisa se rukom i pogleda crveno ...krv...pridje mi i uhvati me opet i kaze hoces se skinuti ili ne i uperi pistolj opet u sljepocnicu....ja se pocnem skidati...al mu kazem ovako sjecam se....nemoj molim te..imam menstruaciju (....udari on mene i kaze ma skidaj se majku ti muslkimansku...pocela sam se skidati drhteci...ali prasak me osamuti....neznam sta je bilo al samo znam da je to pucanj al dje u mene ili dje neznam...

Cujem glasove.. mnoge i galamu....okrenem se.. vidim da nisam u onom stanu mome ja sam nedje drugo...neznam dje sam samo znam da smo bile mnoge cure tu,, s vojnicima zivotinjama...dani su prolazili u muci al ziva ja,, do jednog dana...kad sam osijetila bol u grudima na lijevoj strani i sve snove sve moje drage meni mama sestra i svi,, i nestala sam....nesjecam se vise,,,,sta i kako je bilo.. al se sjecam neki detalja i nase raje ko me je spasio nikad saznala nisam nikad.....kako sam ziva nikad saznala nisam...samo znam da me moj brat povuko da bjezimo i dosli smo do Travnika s konvojem ....i muke opet i pjesacenje od vlasica prema travniku pored cetnika...dosla sam do travnika s bratom...vidim cure u uniformi...e hocu i ja hocu.. al nedade mi moj brat....kupi mi kartu za Zagreb i tad sam ga zadnji put vidjela.....(

Dosla u Zagreb pjesacim gradom ko ciganka neka placem trazim mog brata starijeg....nasla ga....i sta...jao nemogu ovo vise,,,sad je dosta....neke druge prilije...

Eto moije muke pa podijelite samnom.. trazila sam i trazim zene cure koje su isto prosle al bez uspijeha niko mi s3e jos nije javio.. al znam stide se to je to al stid nije ovo ovo je muka cijeli zivot ( Selam od vase Jase smileysmileysmileysmileysmiley


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 17-01-2008 22:44
Moja je zelja da samo iskreno napisete bilo sto bice mi drago i velika utjeha da ste tu samnom.. hvala svima....smiley


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 17-01-2008 23:05
Ado napisano:
Uhhhhhhhhhhhhh, poslije ovog svega sto si napisala, neznam stvarno sta pametno rec, a da u tim svim tvojim mukama pomognem, a ne samo ja nego bilo ko od nas tvoje BH raje......znam samo jedno da nesmijemo zaboravit to sta se desilo, a svi imamo neku svoju tuznu pricu....... a tebi zelim Sabur, imas tu djecu svoju, gledaj da njih izvedes na pravi put, a naravno i ti cuvaj se, oporavljaj se onako kako se mozes oporavit.....prozivi to zivota sto je ostalo i sta drugo rec!!!!!!!


Ado.... hvala ti najljepsa iako mnogi nece da napisu boilo sto...tebii sam jako zahvalana jer mi je nas narod potreban da budete tu samnom.. znam cudno je na ovaj nacin.. al ja sam ovde skroz sama s svojom djecom i stvarno se borim.. al niko nezna moju dusu i snove grozno.. borim se.. al se bojim zato mi trebate.. pomozite mi bar s tako divnim rijecima jako mi to znaci.. HVALA ADO .. OD SRCA...smiley


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
svabo
Član

Komentari: 4
Lokacija: engelskirchen germany
Registrovan: 15.09.07
Upisano u 18-01-2008 00:06
svaka ti čast za hrabrorst i volju da ovo napišeš,ja sam osto bez teksta ,a nek se oni stide svojih djela,jasna ne daj se :tdown::tdown::tdown:


svabo
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
Dijana
Član



Komentari: 52
Lokacija:
Registrovan: 21.01.06
Upisano u 18-01-2008 00:51
Uhhhhhhhhhh....smiley


Svaka ti cast na hrabrosti... :tup:
Da znas samo kako sam ovo procitala: prvo neka znatizelja, pa onda se najezih, zaplakah i na kraju se osmjehnuh...
Osmjehnuh se tebi i tvojoj hrabrosti...
Golema prica i bez da te poznajem potrese me do srzi...
A cula sam ih dosta... Jedno vrijeme sam radila kao prevodioc u Psihijatriji u Bazelu... I to sam vecinom prevodila nasim zenama, koje su dozivjele traume u ratu... Traumu slicnu tvojoj, onda neke su clanove familije izgubile ili jednostavno gledale smrt...
Ima ih jako puno, pojedinosti nikad nisam smjela pricati, ni prepricavati, ali nisam mogla ni prestati misliti na te sirote zene...
Tako da sam i sama bila skoro zrela za psihijatra, jer me je toliko potresalo, da nisam mogla spavati, jesti... Nista...
I ono sto mi se upreglo u sjecanje jeste savjet koji je taj doktor dao jednoj od zena:
"Tek kada prihvatimo svoju proslost, imamo sansu na jednu buducnost..."
Sto si ti kako vidim uradila i zato ti se i divim... Nismo sve tako jake i hrabre...

Uz sve to... tebi ce sigurno dobro doci lijepe rijeci od clanova ovog sajta... Shvatices iz njih ovo sto ti gore napisah...
Ali pomoci, ili ovim prihvatanjem toga sto ti se desilo (mislim zato jer si u stanju pricati o tome) si vec pomogla sama sebi...
I to svojom snagom i svojom voljom...

Glavu gore... i naprijed kao i do sad...smiley:tup:


"Svakih, otprilike 50 godina na ovim nasim prostorima, desava nam se:
da mudraci bivaju ucutkani,
da budale zajasu
i da se fukara obogati"...
Selim-beg Meshagic
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 18-01-2008 08:22
dzoni napisano:
a sta reci draga jasna ...tesko je naci rijeci za sve ovo ...mnogi smo prosli mnoge strahote ineponovilo se vise nikad...dalje se mora nastavit ..imas djecu ...neka si to ispricala nadam se da ti je sada lakse ...samo velike osobe mogu to javno reci istresti iz sebe....neka im je na sramota tim tz.vojnicinama...tom nebeskom narodu sram ih bilo za svo njihovo junastvo na nenaoruzanom narodu ali nicija nije do zore sjala pa nece ni njihova...sabura samo.....


@dzoni....

Hvala tebi na ovim rijecima..koje mi jako mnogo znace od sviju...
Sam znas strahote koje su to ali insanu se nakupi cesto sve pa da pukne da to izbaci iz sebe a ja stvarno nemam nikog ovdje od nasih da sjednem i da pogledam u oci i ispricam se istresem iz sebe..
Imam dosta prijateljica Dankinja ali nije to to...ako me svatas...
Mnogo mi je drago da podijelite i date mi lijepe rijeci i mozda cak sto vise SAVJETE..kazu mi jaka si ti zena jesam znam ja to...ali bogami nema dana noci da mi suze ne krenu...ali se borim s nadom da ovo dvoje djece koje mi je dragi Allah podario da ih izvedem na pravi put...s zdravom pameti...zato se ne predajem...HVALA OD SRCA ZA LIJEPE RIJECI ..SELLAM..


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 18-01-2008 08:25
svabo napisano:
svaka ti čast za hrabrorst i volju da ovo napišeš,ja sam osto bez teksta ,a nek se oni stide svojih djela,jasna ne daj se :tdown::tdown::tdown:


@svabo...

Hvala i tebi sto si procitao i ja nemam rijeci vjeruj mi ...a bas svima hvala jer stvarno nisam mogla vise..morala sam ovo da napisem jer boli brate dragi boli sve dusa sve...a eto ja znam da se borim i boricu se do kraja...borac sam bila i kad se to sve desavalo...pa sam prezivjela ali se bogami nepredajem...
Da ja svoju djecu hajrom izvedem na pravi put to mi je moj lijek i nada za sve...Sellam tebi i hvala opet...drago mi je ovako da se bar na ovaj nacin ipak moze olaksati...HVALA svabo..


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 18-01-2008 08:34
Dijana napisano:
Uhhhhhhhhhh....smiley


Svaka ti cast na hrabrosti... :tup:
Da znas samo kako sam ovo procitala: prvo neka znatizelja, pa onda se najezih, zaplakah i na kraju se osmjehnuh...
Osmjehnuh se tebi i tvojoj hrabrosti...
Golema prica i bez da te poznajem potrese me do srzi...
A cula sam ih dosta... Jedno vrijeme sam radila kao prevodioc u Psihijatriji u Bazelu... I to sam vecinom prevodila nasim zenama, koje su dozivjele traume u ratu... Traumu slicnu tvojoj, onda neke su clanove familije izgubile ili jednostavno gledale smrt...
Ima ih jako puno, pojedinosti nikad nisam smjela pricati, ni prepricavati, ali nisam mogla ni prestati misliti na te sirote zene...
Tako da sam i sama bila skoro zrela za psihijatra, jer me je toliko potresalo, da nisam mogla spavati, jesti... Nista...
I ono sto mi se upreglo u sjecanje jeste savjet koji je taj doktor dao jednoj od zena:
"Tek kada prihvatimo svoju proslost, imamo sansu na jednu buducnost..."
Sto si ti kako vidim uradila i zato ti se i divim... Nismo sve tako jake i hrabre...

Uz sve to... tebi ce sigurno dobro doci lijepe rijeci od clanova ovog sajta... Shvatices iz njih ovo sto ti gore napisah...
Ali pomoci, ili ovim prihvatanjem toga sto ti se desilo (mislim zato jer si u stanju pricati o tome) si vec pomogla sama sebi...
I to svojom snagom i svojom voljom...

Glavu gore... i naprijed kao i do sad...smiley:tup:


@Dijana....

Hvala ti od srca...na vremenu da procitas i das mi tako lijepe rijeci od srca...vidis Dijana to je to bas sto meni treba jedna nasa prijateljica to mi jako nedostaje da se isplacem i izbacim iz sebe sve...
Ja sam Dijana trazila te zene da stupim s njima u kontakt da podjelimo boli al bez uspjeha...i sve ove godine ja to nosim u sebi...inace da ti kazem hvala bogu pa sam ostala pri pameti...i vjeruj mi Dijana nedam se nikome pa ni mojoj Traumi da me srusi ...borim se i boricu jer ja jsam zena borac...al u svemu nadu mi daju moja djeca njih kad gledam kako mi rastu i kako me slusaju onda sam SRETNA...to je moj lijek...kakav psihijatar ili Psiholog...nije to to ili tablete.. ali znam da nekome to pomaze mozda ..meni vala ne...otvorena sam i jako komunuikativna tako da sam aktivna zena kuci a i inace...Nepredajem se tako lako...ostalo je jos zivaca i idem naprijed...dosta mi pomaze volim da pisem mnogo i knjigu sam napisala al je izdala jos nisam jer ,,, pisem i dalje nisam dosla do kraja a iskrena da budem neki stvari se i ne sjecam i to je to sto mi treba vremena da se to vrati u glavu.. ali kazu da neke stvari se nikada nece vratiti.. a mozda je i bolje a mozda ne...vrijeme pokaze svoje...Tebi Dijana hvala od srca za ove rijeci i savjete fakticki...nadam se i volim da mi pisete.. Pusa...


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
Emira1
Član



Komentari: 47
Lokacija: Holandija
Registrovan: 19.09.06
Upisano u 18-01-2008 09:32
Draga sestro,toliko sam tih prica cula slicnim tvojoj ali svaki put kao da tako nesto prvi put u zivotu cujem, pa se cudim i rastuzim i ljuta sam i mrzim....kao sto i ostali rekose,skidam kapu za tvoju hrabrost da to izneses na vidjelo.:clap:
Tebi licno nemogu puno pomoci ovako preko foruma ali mogu se pobrinuti da se nezaboravi,pricajuci svojoj djeci sta i kako se desilo.
Od srca se nadam da ce ti biti lakse i da smo ti mogli malo ublaziti boli.smiley
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
meho m
Član



Komentari: 5
Lokacija: NORVESKA
Registrovan: 20.09.07
Upisano u 18-01-2008 13:50
Draga Jasna,neznam sta da kazem na sve ovo,znaj samo da na ovoj stranici imas puno prijatelja i da ce ti pomoci bilo kako,uz tebe smo Jasna,i vjeruj da mi je zao sto nismo malo blize da imam i ja takvog prijatelja kao sto si ti.Iako si prosla kroz sve to ti si opet vesela i komunikativna,i vidim,primjetim da si puno,puno dobar jaran.I jos nesto glavu gore,a ima dragi ALLAH on ce svima suditi,i svi ce odgovarati za svoja djela.OD srca se nadam da ce ti biti bar malo lakse,i ako ti bilo sta zatreba,tu smo uvjek za tebe,tvoja Bosanska raja.Pusa od Mehine supruge (NIKI):hug::hug::hug:
meho73@hotmail.com
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 18-01-2008 17:13
Emira1 napisano:
Draga sestro,toliko sam tih prica cula slicnim tvojoj ali svaki put kao da tako nesto prvi put u zivotu cujem, pa se cudim i rastuzim i ljuta sam i mrzim....kao sto i ostali rekose,skidam kapu za tvoju hrabrost da to izneses na vidjelo.:clap:
Tebi licno nemogu puno pomoci ovako preko foruma ali mogu se pobrinuti da se nezaboravi,pricajuci svojoj djeci sta i kako se desilo.
Od srca se nadam da ce ti biti lakse i da smo ti mogli malo ublaziti boli.smiley


Draga sestro Emira...

Hvala ti mnogo na tim rijecima od srca.. svaka cast vama da ste sad kad mi je najgore samnom bar ovako.. stvarno mi je tesko uhvati me sve mi se skupi i ima dana samo placem...al mi je fino ovde s vama lakse mi je...hvala od srca.. Pusa...smiley


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 18-01-2008 17:17
meho m napisano:
Draga Jasna,neznam sta da kazem na sve ovo,znaj samo da na ovoj stranici imas puno prijatelja i da ce ti pomoci bilo kako,uz tebe smo Jasna,i vjeruj da mi je zao sto nismo malo blize da imam i ja takvog prijatelja kao sto si ti.Iako si prosla kroz sve to ti si opet vesela i komunikativna,i vidim,primjetim da si puno,puno dobar jaran.I jos nesto glavu gore,a ima dragi ALLAH on ce svima suditi,i svi ce odgovarati za svoja djela.OD srca se nadam da ce ti biti bar malo lakse,i ako ti bilo sta zatreba,tu smo uvjek za tebe,tvoja Bosanska raja.Pusa od Mehine supruge (NIKI):hug::hug::hug:


Draga Niki....

Hvala i tebi mnogo na ovako toplim i utjesnim rijecima.. jako me raduje sto sam upoznala na neki nacin jako finu raju ovde na ovoj predivnoj stranici....iako sam jos na dvije stranice koje posjecujem al mogu rec da ovako dobru raju bas nisam srela da me ovako lijepo prihvate..iako nisam iz Grapske al vidi se po vama da je nebitno odakle je ko ..Svaka cast Niki.. hvala ti opet na svemu.. ovo me jako iznenadilo od sviju iako sam se plasila kako cete me primiti kad saznate sto sam dozivjela strahote...i sta su radili od mene i kako mi ubise moju mamu ..smiley
Niki posellami svoje i hvala cujemo se.. Pusa..smiley


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
Fahro
Član

Komentari: 19
Lokacija:
Registrovan: 13.10.06
Upisano u 18-01-2008 18:15
Citajuci ovu tvoju tuznu ispovjest mene odma vraca sjecanje na te devedesete nezaboravne godine koje nikad necemo zaboravit i koje su nam mnogim ostali oziljci na srcu i dusi.Neznam sta da ti kazem ,samo mogu ti reci da si hrabra sto si to ispricala jer mnoge zene se i dan danas boje i stide da kazu pravu istinu i da te siledzije krvnici neznam kako bi ih nazovem odgovaraju za svoja djela.Puno sallama tebi i tvojoj porodici od Fahre.


Fahro
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 19-01-2008 15:05
Fahro napisano:
Citajuci ovu tvoju tuznu ispovjest mene odma vraca sjecanje na te devedesete nezaboravne godine koje nikad necemo zaboravit i koje su nam mnogim ostali oziljci na srcu i dusi.Neznam sta da ti kazem ,samo mogu ti reci da si hrabra sto si to ispricala jer mnoge zene se i dan danas boje i stide da kazu pravu istinu i da te siledzije krvnici neznam kako bi ih nazovem odgovaraju za svoja djela.Puno sallama tebi i tvojoj porodici od Fahre.


Sellam Fahro...

Hvala na ovakvim rijecima..to mi je poznato da mnoge nece da kazu sta se desilo.. a eto ja pricam jer mi je lakse.. moram da podjelim moje boli s nekim..hvala ti Fahro i sellam od Jasmine i djece..


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
Dijana
Član



Komentari: 52
Lokacija:
Registrovan: 21.01.06
Upisano u 21-01-2008 14:14
ZelenoOka Zena napisano:

@Dijana....

Hvala ti od srca...na vremenu da procitas i das mi tako lijepe rijeci od srca...vidis Dijana to je to bas sto meni treba jedna nasa prijateljica to mi jako nedostaje da se isplacem i izbacim iz sebe sve...
Ja sam Dijana trazila te zene da stupim s njima u kontakt da podjelimo boli al bez uspjeha...i sve ove godine ja to nosim u sebi...inace da ti kazem hvala bogu pa sam ostala pri pameti...i vjeruj mi Dijana nedam se nikome pa ni mojoj Traumi da me srusi ...borim se i boricu jer ja jsam zena borac...al u svemu nadu mi daju moja djeca njih kad gledam kako mi rastu i kako me slusaju onda sam SRETNA...to je moj lijek...kakav psihijatar ili Psiholog...nije to to ili tablete.. ali znam da nekome to pomaze mozda ..meni vala ne...otvorena sam i jako komunuikativna tako da sam aktivna zena kuci a i inace...Nepredajem se tako lako...ostalo je jos zivaca i idem naprijed...dosta mi pomaze volim da pisem mnogo i knjigu sam napisala al je izdala jos nisam jer ,,, pisem i dalje nisam dosla do kraja a iskrena da budem neki stvari se i ne sjecam i to je to sto mi treba vremena da se to vrati u glavu.. ali kazu da neke stvari se nikada nece vratiti.. a mozda je i bolje a mozda ne...vrijeme pokaze svoje...Tebi Dijana hvala od srca za ove rijeci i savjete fakticki...nadam se i volim da mi pisete.. Pusa...


Nemas se na cemu zahvaljivati...smiley

Napisala sam ti samo svoje licno misljenje i iskustvo sa tim traumama... i shvatila da ti nije bilo lako i da si, i ti, prosla kroz pakao... s kojim se boris, i s kojim si se borila...
Zato si vrijedna divljenja...

To je ono sto ces cuti od vecine ovdje i to je ono sto ti se moze napisati... kao i rijeci podrske, da nastavis i da se ne predajes...
Ipak, tvoju proslost ti niko nemoze skinuti sa vrata, i preuzeti na sebe... Kad bi se to moglo, bilo bi kud i kamo lakse i onima koji je imaju, kao tvoju ili slicnu tvojoj, i onima koji bi imali volje i zelje pomoci...

I dalje puno, puno, puno srece i snage za buducnost...:tup:


"Svakih, otprilike 50 godina na ovim nasim prostorima, desava nam se:
da mudraci bivaju ucutkani,
da budale zajasu
i da se fukara obogati"...
Selim-beg Meshagic
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
ZelenoOka Zena
Član



Komentari: 174
Lokacija: Danmark
Registrovan: 29.04.07
Upisano u 22-01-2008 00:57
@Dijana...
Srce .. bas si me jako dirnukla sa tako divnik i utjesnim rijecima....osjeti se dusa ovde dobra i losa.. a tebi sto da kazem nego.. Hvala od srca.. divna si...hvala ti .. a ja jesam borac i borac ostajem.. Pusa od srca.. a tebi i tvojima zelim sve naj ..


...oprostit cu Bogu što te uze, jer
kad u zoru pogledam u sunce,
znat ću da dio tebe sada tamo sja,
kad me dodirne toplina, znat ću
da je tvoja duša sada slobodna,
kad začujem pjev slavuja kako pozdravlja
novi dan, sjetit ću se tvoga glasa
http://djjasmina.blog.ba
Autor RE: MOJA TUZNA I BOLNA PRICA... :(
Tina
Član



Komentari: 26
Lokacija: bosna i hercegovina
Registrovan: 06.04.08
Upisano u 14-04-2008 15:52
Za sve sto se desi svjedok je vrijeme
Samo Bog zna ono sto je bilo i sto ce biti
Zato o tome ne pitajte ljude
jer oni ce jezikom svoga vremena govoriti.
Ljudi ce vam reci da to vrijeme prolazi
a vrijeme je svjedok da prolaze ljudi
Bezbroj ih je zastalo na vremenskoj stazi,
Pa ,ko je to covjek da vremenu sudi?
Bog koji sve stvori vremenom se kune
A ljudi-to su samo kapi okeana
Na ovom svijetu zivoti ljudi su
tanahne strune
sto se pojave i nestanu istoga dana.

Sta reci Jasna na ovo tvoje pismo.Da zaboravis ,ne mozes. Da ne tugujes,ne mozes. Da zivis dalje to moras i mozes .Da zivis dalje to ti je osveta njima i prkos i inat njima.Znas li Jasna koliko su zene jake .Toliko snage ima u svakoj od nas ,ali je skrivena iza naseg njeznog izgleda,tihog glasa,nasih suza koje nisu odraz slabosti.Zbog toga Jasna,zatrazi od dragog Allaha da ti da snage i sabura i nastavi zivjeti u inat onima koji su tebi i svima nama htjeli oduseti pravo na zivot.Nemoj zaboraviti ,sjecaj se toga ,ali to sjecanje neka ima za cilj da te ojaca.Da zivis i koracas ovim dunjalukom dignute glave,cista srca i budes dobra majka svojoj djeci i njihov najbolji ucitelj koji ce svoju snagu prenijeti na njih i pomoci im da opstanu u ovom svijetu.
Blago skriveno na dnu duse znano je-
Samo ljubav moze iznijeti na vidjelo.
Neka i tebi ,takva kap,
malcice u dusu kane.
I neka ti snovi
pronadju put u stvarnost.
Svemogucem,moje su to molitve ,
na danasnji dan.

Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Upamti me



Niste još član?
Registriraj se, beplatno je!

Zaboravili ste lozinku?
Nije problem, tražite novu.
Random Photo
NAJNOVIJE U KUHINJI
Ukupno recepata -=[25]=-
TROSTRUKI UŽITAK
RAMAZANSKA HALVA
Mali savjeti I dio
PILEĆA JUHA
Tacno vrijeme
Poruke
Morate biti prijavljeni.

bullet halil40Pogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
21/05/2016 00:19
Zdravo. Jal aktivna ova stranica

bullet administratorPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
02/08/2015 20:53
Stranica je bila komplet zapustena, zahvaljujuci nekome. Uskoro ponovo i u novom ruhu, kao i sa novim sadrzajem.

bullet bbPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
25/10/2013 19:29
sellam,malo si zapustio stranicu Jasko

bullet zlatanPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
17/10/2013 02:19
kako mu je zena

bullet zlatanPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
17/10/2013 02:19
sta je bilo sa mesudom ribom

bullet zlatanPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
17/10/2013 02:17
doni sto se ne javljas sa novim vijestima

bullet zlatanPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
17/10/2013 02:16
sta ima novoga u grapskoj

bullet dzoniPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
27/08/2013 07:21
selam iz oblacne grapske..svi su na broju hvala bogu..svako dobro bosno i hercegovino...

Bullet Bullet

bullet alemkamenPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
11/07/2013 12:12
Nek mirisu avlije

bullet dzoniPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
11/07/2013 09:45
selam iz suncane i tople grapske..svi su na broju hvala bogu..svako dobro bosno i hercegovino..PS.11.07.2013..18 GODINA OD STRADANJA SREBRENICE..NEKA IM JE VJECNI RAHMET...

bullet dzoniPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
30/06/2013 07:28
selam iz suncane grapske..danas su dzenaze HURTIC MEHMEDU I MURATOVIC OSMANU poslije ikindije namaza..rahmet im dusi..svako dobro bosno i hercegovino..

bullet dzoniPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
21/06/2013 10:22
selam iz vrele i suncane grapske..svi su na broju hvala bogu,,svako dobro bosno i hercegovino..

bullet dzoniPogledaj sve porukice od ovoga posjetioca 
13/06/2013 07:24
selam iz oblacne grapske..svi su na broju hvala bogu..svako dobro bosno i hercegovino..

Online
Gosti: 2
Nema članova prisutnih

Registriranih: 2,149
Najnoviji: Olyrien
Media online
AUDIO - VIDEO po vasoj zelji

 

22,959,672 Jedinstvene posjete

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005