BiH - Portugalija 0:1
Upisao admin u November 18 2009 22:50:43
Nakon što je fudbalska reprezentacija BiH u subotu protiv domaće ekipe Portugala odigrala prvu utakmicu dodatnih kvalifikacija za SP 2010 u Južnoj Africi, večeras u Zenici Ćirini "Zmajevi" nisu uspjeli nadoknaditi minimalan poraz, te obezbijediti historijsko učešće na ovom takmičenju. Portugal je ponovo bio bolji sa 1.0.

Prema posljednjim najavama, Hasagić bi trebao stajati na golu, ispred njega će biti stoperska trojka Nadarević, Jahić i Pandža, zatim će u sredini biti Bajramović, Pjanić i Medunjanin, na bokovima Ibričić i Salihović, te u napadu Ibišević i Džeko.

Utakmica je počela u 20.45 sati.

-. minut - intonirane su himne obje reprezentacije i utakmica je počela.

Ostale vijesti

1. minut - lopta sa centra i prvi napad za BiH.
 3. minut - igra na srfedini terena, po jedan prekršaj s obje strane.
 5. minut - šut Tiaga glavom, ali loptu hvata Hasagić nakon kornera za goste.
 7. minut - Ibiševićevo dodavanje za Džeku, ali lopta nije ušla u gol gostiju, nakon odlične akcije naše reprezentacije.
10. minut - korner za BiH, ali bez konkretne prilike.
13. minut - udarac Pepea sa preko 40 metara prema golu hasagića, ali lopta odlazi visoko iznad gola.
15. minut - šut Nanija takođe sa preko 40 metara, ali neprecizno.
16. minut - udarac Džeke glavom, ali lopta odlazi u korner. Terenska inicijativa je na strani BiH, dok Portugal prijeti dalekometnim udarcima.
19. minut - prodor Ibiševića, udarac prema golu Portugala po zemlji, ali Eduardo brani.
23. minut - zadnjih par minuta utakmice igra se odvija na sredini terena.
25. minut - odlična odbrana za bh. golmana, nakon što je igrač Portugala ostao sam ispred Hasagića.
26. minut - žuti karton za Jahića.
27. minut - žuti karton za Simaoa nakon prekršaja nad Ibričićem.
29. minut - lagani Pritisak Portugala zadnjih par minuta.
33. minut - akcija preko lijeve strane, ali Salihović na kraju neprecizno dodaje loptu golmanu gostiju.
35. minut - udarac Ibiševića sa oko 25 metara nakon što mu je Džeko odlično dodao loptu, ali lopta odlazi pored gola gostiju.
37. minut - žuti karton za Nadarevića nakon prekršaja nad Liedsonom.
41. minut - korner za Portugal, ali je Hasagić siguran.
42. minut - odlična prilika za BiH, ali Bajramović, Džeko te Pjanić nisu uspjeli.
                    SLOVENIJA vodi protiv RUSIJE 1:0, a IRSKA protiv FRANCUSKE u gostima također sa 1:0.
45. minut - kraj prvog poluvremena!

Portugal je imao konkretniju priliku, a BiH više od igre, posebno pred kraj poluvremena. Više sreće u nastavku za naše "Zmajeve".

46. minut - Zlatan Muslimović (očekivano) ulazi na početku drugog poluvremena. Iz igre je izašao Medunjanin.
47. minut - Muslimović je unio živost u vrh napada BiH, te je Džeku "pronašao" nažalost u ofsajdu.
49. minut - Nani pravi "nered" pred golom BiH, ali je Hasagić siguran.
50. minut - udarac Pjanića sa oko 30 metara, ali lopta odlazi pola metra od lijeve stative gola Eduarda.
53. minut - Džeko je "ukrao" jednu loptu ispred gola Portugala, Salihović je ubacio, ali je Muslimović nije stigao ispred Eduarda.
56. minut - GOOOOOOOL za Portugal, strijelac je bio Meireles.
58. minut - Još jedan udarac Meirelesa, ali lopta odlazi pored gola BiH.

58. minut - žuti karton za Džeku nakon prigovora sudiji Rosetiju.
62. minut - korner za BiH, ali bez konkretne realizacije
63. minut - utakmica se "otvorila", očekivano, redaju se šanse Portugala pred golom BiH.
66. minut - odlična prilika za Portugal, ali na kraju prekršaj pred golom BiH.
68. minut - lopta ispred Džeke odlazi u korner.
71. minut - Meireles ponovo sam pred Hasagićem, ali sa 15 metara ne pogađa gol BiH.
73. minut - umjesto Nanija u igru ulazi Edinho.
75. minut - udarac Pjanića pod prečku Eduarda, koji izbija loptu u korner.
77. minut - prekid utakmice nakon što je Salihović dobio žuti, pa crveni karton (prigovor sudiji Rosetiju). Uslijedilo je ubacivanje predmeta u teren, a pogođen je linijski sudija sa desne strane.
80. minut - umjesto Sabrose u igru ulazi Deco.
81. minut - udarac Džeke sa oko 16 metara po zemlji, ali lopta odlazi pored fola Eduarda.
82. minut - umjesto Bajramovića u igru ulazi Berberović.
85. minut - udarac Edinha prema golu Hasagića, ali golman BiH sretno brani loptu koja je nezgodno udarila od teren.
87. minut - Portugal ima više od igre, utakmica i sama igra je većinom na polovini terena BiH.
89. minut - Hasagić brani jednu od lopti upućenih prema njegovom golu nakon slobodnog udarca za goste.
90. minut - pritisak reprezentacije Portugala i dalje traje, imajući u vidu da reprezentacija HBiH ima igrača manje.
90. +1. minut - umjesto Liedsona u igru ulazi Veloso.
90. +2. minut - žuti karton za Berberovića
90. +4. minut - Edinho sam ipsred Hasagića sa 7 metara promašuje prazan gol.
90. +4. minut - KRAJ UTAKMICE! Portugal odlazi na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine. Čestitamo!